23 marca, uczestnicy W.T.Z., pacjenci i goście Centrum Pomocowym Caritas im. św. O. Pio w  Gdyni, mieli unikalną możliwość uczestniczyć w wirtualnej podróży przez najbardziej znane i tajemnicze miejsca świata, związane ze Świętami Wielkanocnymi.

          Dzięki panu magistrowi Wojciechowi Woźniakowi, który jest profesjonalnym przewodnikiem po Ziemi Świętej, mogliśmy zobaczyć na zdjęciach: drogę krzyżową Pana Naszego Jezusa Chrystusa. Widzieliśmy miejsce gdzie pan Jezus został kuszony przez diabla.

Chwilę późnej przenieśliśmy się do Paryża. Tu odwiedziliśmy Katedrę  Notre-Dam, gdzie znajduje się Korona Chrystusowa. Relikwia jest udostępniana dla oglądających i modlących się dwa razy w roku.

         Następnym punktem podróży było miasto Turyn we Włoszech. W tym mieście znajduje się jedna z największych relikwii – Całun Turyński.

         Koniec naszej wycieczki był przeznaczony do wiecznego miasta – Rzymu, stolicy Włoch. Włoska stolica otworzyła przed nami swoje tajemnice. Między innymi obejrzeliśmy Colosseum – miejsce męczeństwa wielu chrześcijan. Następnie ujrzeliśmy jedno z najważniejszych miejsc dla katolików całego świata – Bazylikę św. Piotra. Z tego miejsca papież rozmawia z ludźmi w każdą niedzielę. Zobaczyliśmy również piękny widok na plac z najwyższego punktu obserwacyjnego bazyliki.

        Serdecznie podziękowaliśmy panu przewodnikowi za przyjemną i ciekawą wycieczkę, z upominki z Ziemi Świętej i życzyliśmy sobie nawzajem miłych i spokojnych Świąt Wielkanocy.