Grudzień był dla nas czasem integracyjno-szkoleniowym, ale pojawiła się też już pierwsza mała inicjatywa przygotowana przed jedna z grup uczestnicząca w projekcie. Zaraz na początku miesiąca piątka gdańskich liderów zorganizowała u siebie w szkole akcję pod hasłem „Zjedz Andrzeja” – czyli kiermasz własnoręcznie pieczonych babeczek z wróżbami andrzejkowymi, z których dochód przeznaczony będzie na wsparcie inicjatywy na rzecz dzieci, jaką uczestnicy  realizować będą już w styczniu. W ciągu kilku godzin udało im się zebrać ponad 200 zł!

W ramach poszerzania umiejętności pracy z dziećmi obie grupy wzięły udział w kolejnym spotkaniu warsztatowym z cyklu „mini szkoła wychowawców” prowadzonym przez Panią Magdalenę Friedrich. Zajęcia poświęcone były komunikacji. Poprzez praktyczne ćwiczenia i doświadczanie na sobie różnych sytuacji uczestnicy uczyli się tego, co jest ważne w komunikacji oraz na czym polega aktywne słuchanie.

Grudzień był też pod tym względem wyjątkowy, że obie grupy młodych liderów uczestniczących w projekcie mogły w końcu poznać się osobiście podczas wspólnego świątecznego  wyjścia na kręgle. Było to ich pierwsze spotkanie – szansa nie tylko na wspólną zabawę, ale też okazja do wymiany doświadczeń i pomysłów na działania.

Projekt „Szkoła młodych liderów” jest wspólfinansowany przez Fundację Tesco Dzieciom w ramach programu „Pracownia talentów”.