Ostatnio czas biegł nieubłaganie … Wraz z listopadem ruszyły przygotowania do kiermaszu Bożonarodzeniowego. Jak co roku przegotowaliśmy różnorakie ozdoby Świąteczne: szyszkowe choinki,, świeczniki metodą decoupage, bombki z filcu i masy strukturalnej, stroiki w doniczkach, wianki świąteczne i wiele innych. Prawie cały listopad i grudzień minął pod znakiem Świąt. Wspomniane już prace manualne do kiermaszu, który odbył się 15 grudnia o tylko część naszych zajęć. Próby do przestawienia „Dziewczynka z zapałkami” H.Ch.Andersena, przygotowania do Spotkania Wigilijnego w naszej świetlicy. Odbyły się też zajęcia na temat adwentu z ks. Marcinem. Przypomnieliśmy sobie tradycje związane z okresem Adwentu i roratami. W przerywnikach w teorii  śpiewaliśmy piosenki z pokazywaniem bądź nie. Naprawdę mieliśmy przy tym dużo śmiechu i zabawy. Mamy nadzieje, że ksiądz odwiedzi nas niebawem : )

Poza tym, że żyliśmy świętami życie świetlicowe musiało się toczyć swoim torem. Mieliśmy zajęcia warsztatowe o poczuciu własnej wartości, a także zajęcia relaksacyjne i arteterapii. Wszystko to w ramach projektu „Wystarczy chcieć”, który niestety już się zakończył. Ostatnie zajęcia z Panią Beatą – psycholog odbyły się na kręgielnie gdzie mogliśmy pokazać, że nauka nie poszła w las.  Podczas rozgrywek dopingowaliśmy się wzajemnie, pocieszaliśmy w przypadku słabego wyniku, instruowaliśmy w celu polepszenia techniki gry, gratulowaliśmy zwycięstwa. Na koniec powstała też prezentacja multimedialna.

Pracujemy też nad sobą by coraz więcej wiedzieć, właśnie po to mamy korepetycje.

Byliśmy na Targach Gry i Zabawy. Mogliśmy tam poznać nowe gry, pograć w takie, które już znamy i wygrać fajne nagrody. Były Mikołajki … Krótko mówiąc w Kasztanach był gorący okres i uważaliśmy żeby się nie poparzyć.

A najważniejsze to…

Jak co roku, spotkaliśmy się przy wspólnym stole, na naszej świetlicowej wigilii. Było przedstawienie świąteczne „Dziewczynka z zapałkami”, były życzenia, dzielenie się opłatkiem, była kolacja…a nawet Mikołaj, który z wrażenia na wieść o tym, że byliśmy baaardzo grzeczni, zgubił spodnie… były też prezenty, by nikt nie wyszedł smutny. Było wesoło, śpiewnie i zabawnie. Taki moment to dobra okazja, by spędzić wspólnie czas, może wybaczyć komuś jakieś przewinienia, może pogodzić się z kimś po jakiejś kłótni, a może po prostu BYĆ. Z uśmiechami zakończyliśmy kolejny wspólny rok, oby następny był jeszcze lepszy.

A teraz życzymy Wszystkim Dobrego Roku 2014

-Kasztany-

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania paczek świątecznych dla naszych podopiecznych: Radzie Osiedla Orunia – Św. Wojciech – Lipce; Księdzu Krzysztofowi Gidzińskiemu wraz z SKC przy Zespole Szkół Samochodowych w Gdańsku oraz przedstawicielom firmy Thomson Reuters.

Zajęcia artystyczne współfinansowane są z funduszy Gminy Miasto Gdańsk

Zajęcia profilaktyczne współfinansowane są z dotacji Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego

Zajęcia edukacyjne mogą się odbywać dzięki darowiźnie z Fundacji ENERGA