Wczoraj przedstawicielki „Gdańskiego Wigoru” uczestniczyły w pierwszym z cyklu spotkań mających na celu ukazanie działań Caritas od „kuchni”. 
Nasze seniorki zachwycone były niekonwencjonalnie urządzoną salą konferencyjną na 12-stym piętrze pięknego biurowca. Program spotkania, prowadzonego przez Panią Martę Szulc i naszą Panią Krysię Krużyńską, był bardzo ciekawy. Było zadanie logiczne, zmuszające do wytężenia umysłów, były ćwieczenia relaksacyjne, które prowadził rahabilitant z Naszego Domu – Kacper Jabłoński, było piękne wystąpienie P. Marka Demczuka – fotoreportera i operatora, który bardzo wzruszająco opowiadał o swojej 10-letniej współpracy z Caritas. Wkońcu były świetne jasełka, pełne wartosciowego przesłania, ale też humoru – w mistrzowskim wykonaniu seniorów z Dziennego Domu Caritas w Rumi!
Oprócz tego można było podziwiać zdjęcia naszych seniorów, ich prace, filmik z placówek Caritas ukazujący życie codzienne naszych podopiecznych 60+ i pośpiewacz z zaprzyjaźnionym Panem Tadeuszem Zydlem. No i wreszcie ciasteczka własnej roboty i malinowa herbata.
Spotkanie pełne ciepła i nowych doświadczeń. Trzymamy kciuki za kolejne trzy w cyklu.
Więcej informacji na: http://gdansk.caritas.pl/…/sia-dobroci-pierwsze-z-czterech…/

Autor tekstu: Beata Kasprzyk

Autorzy zdjęć: Beata Kasprzyk, Wolontariusze Caritas

 

Dzienny Dom Seniora 

„Gdański Wigor”

ul. Dolna 4

https://www.facebook.com/Gda%C5%84ski-Wigor-Dzienny-Dom-Seniora-495330550635721/