W niedzielę 20 września 2020r. w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku miał miejsce finał akcji „e-Tornister”.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Szlachetka, a koncelebrowali ją: dyrektor gdańskiej Caritas ks. Janusz Steć, zastępca dyrektora ks. Piotr Brzozowski, proboszcz parafii pw. Świętej Trójcy ks. Krystian Kletkiewicz oraz ks. Piotr Belecki

We wręczeniu zestawów komputerowych wziął udział Pan Wiesław Labuda – Prezes Fundacji Lotos, która przekazała część funduszy na zakup komputerów. Pozostałe środki zostały pokryte z Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – corocznej akcji, podczas której sprzedawane są świece Caritas.

Dziękujemy Fundacji Lotos oraz wszystkim darczyńcom, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu!
Łącznie obdarowanych zostało aż 20 rodzin.

– Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. ul. Armii Krajowej 26,  81-372 Gdynia:

– Illia – 1 Laptop + 1 drukarka

– Sebastian – 1 Laptop + 1 drukarka

– Nadia – 1 Laptop

– Jakub – 1 Laptop

– Andrzej – 1 Laptop

– Parafia Miłosierdzia Bożego w Chłapowie ul. Gościnna 12, 84-120 Chłapowo:

– Adrian, Damian, Milena – 1 Laptop + 1 drukarka

– Magdalena – 1 Laptop

– Parafia Rzymsko-Katolicka pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia NMP, ul. Łąkowa 34 A, 80-769 Gdańsk:

– Nikola – 1 Laptop + 1 drukarka

– Parafia Rzymskokatolicka pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny, Ul. Ks.  Stefańskiego 32, 84-140 Jastarnia: