Szczęśliwie i bezpiecznie zakończyliśmy sopockie ferie w mieście zorganizowane we współpracy z sopockim stowarzyszeniem MEANDER oraz zawsze zwartą i gotową do działania sopocką MPW Caritas Archidiecezji Gdańskie. Tegoroczne ferie nie należały do najłatwiejszych, bogaty program błyskawicznie wypełniał dzień, i nawet najbardziej wybredni i znudzeni znaleźli dla siebie interesujące zajęcie. Średnia wieku uczestników zajęć to od 6 do 19 lat, magia zajęć polegała na, że tym razem to nie wychowawcy lecz młodzież z Sopockiej MPW, aranżowała i przygotowywała treści zajęć dla najmłodszych. Zdarzało się że, brakowało im cierpliwości, ale zaciskali zęby i profesjonalnie wytrwali do końca, ( z pomocą wychowawców)tak jak wcześniej opisywaliśmy założony plan, tak dziś możemy potwierdzić, że wszystkie założone punkty programu zostały zrealizowane z należyta starannością. Na dowód tego prezentujemy niżej zamieszczone zdjęcia.
NASZE DZIAŁANIA :

1. jazda na nartach ( Łysa Góra w Sopocie)
  2. wyjścia na basen (aqua park Sopot) , lodowisko na Sopockim Molo
  3. zajęcia edukacyjne w instytucjach kulturalnych, muzea oraz gdyński park nauki i eksperymentu.
  4. zajęcia sportowe ( koszykówka, siatkówka, unihokej, piłka halowa)
  5. zajęcia na ściance wspinaczkowej (wielokrotnie) cieszyły się dużą popularnością
  6. wizyta w oliwskim zoo (połączona z organizowanym przez Meander tygodniem zwierząt)
  7. wyjścia do kina

Uwieńczeniem Ferii był zorganizowany w sopockiej KOLIBIE bal karnawałowy, do którego uczestnicy przygotowywali się podczas 2-dniowych intensywnych wielogodzinnych zajęć plastycznych. W trakcie balu został nagrodzony najpiękniejszy kostium, oraz najładniejszy taniec.
Podczas znakomitej zabawy właściciele sopockiej KOLIBY i zarazem organizatorzy balu poczęstowali wszystkich zaproszonych gości, pyszną szarlotką i lodami.
Wszystkie wymienione działania były możliwe w realizacji wyłącznie dzięki wieloletniej współpracy Sopockiego Stowarzyszenia Profilaktyki i Promocji Zdrowia Meander z Młodzieżową Placówka Wychowawczą Caritas Archidiecezji Gdańskiej, Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej oraz zawsze przyjazną i otwartą na wszelkie pomysły Gminą Miasta Sopotu.