Ten tydzień przyniósł dzieciom wiele atrakcji. Poniedziałek  – w pierwszy dzień ferii wybraliśmy się wraz ze Świetlicą na spektakl pt. „O smoku i królu leniuchu”, wszystkie dzieci śmiały się do rozpuku.

We wtorek wybraliśmy się do Multikina na bajkę pt. „Zambezia”, która opowiadała „o samym sercu Afryki, nieopodal majestatycznego wodospadu, leżała imponująca ptasia metropolia – Zambezia. Młody sokół, skuszony obietnicą sławy, opuszczał rodzinną dżunglę(…) dzieci świetnie się bawiły podczas seansu bajkowego.

Środa była dniem w którym cała Placówka Centrum Caritas na Dolnej uczestniczyła we Mszy Św. Środa Popielcowa, rozpoczęła 40 dniowy okres Wielkiego Postu –  jedno z ważniejszych świąt w Kościele Katolickim.

Czwartek był wyzwoleniem całej energii przez dzieci, ponieważ wybraliśmy się na „Plac zabaw”. Dzieci czerpały wiele radości z basenu z kulkami, ze zjeżdżalni, torów przeszkód, jeździły samochodami oraz bawiły sie w domku z lalkami. Dzieci napełnione entuzjazmem i szaleństwem na „Placu zabaw” wracały do domu pozytywnie zmęczone jednakże bardzo szczęśliwe.

Szczególnie dziękuję za pomoc w  czasie ferii rodzicom: Panu Jerzemu, Pani Ani i Pani Brygidzie.

Kamila Lis