1. Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu w Rumi chetnie uczestniczyli w wycieczkach. W roku 2012 zwiedziliśmy „forty gdańskie”, podziwialiśmy florę w ogrodzie botanicznym w Gołubiu i miniatury zabytków architektonicznych Polski i świata w Stryszej Budzie. Zorganizowaliśmy majówkę na plaży w Rewie, w Rumi Janowie podziwialiśmy wystawę haftu krzyżykowego.

2. Dużą wagę przywiązujemy do utrzymania sprawności fizycznej senoirów. Prowadziliśmy gimnastykę oraz codzienne kilkuminutowe ćwiczenia rozciągające. Seniorzy uczestniczyli w zajęciach na basenie i siłowni w hotelu Faltom w Rumi. Rozpoczęliśmy także systematyczne chodzenie z kijkami Nordick Walking. Braliśmy udział w V Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych i 55+. Nasi seniorzy włożyli dużo wysiłku w przygotowania do zawodów, co zaowocowało zdobyciem medali i pucharu.

3. Współpracowaliśmy młodzieżą gimnazjalną , przedszkolem ” Iskierka ” i Szkołami podstawowymi w Rumi i Redzie. Przedszkolaki zorganizowali przedstawienie ” Jasełka „, a także występ z okazji ” Dnia Babci i Dziadka „. Młodzież z gimnazjum nr 1  zawitała do nas z przedstawieniem z okazji dnia 11 listopada i rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II. Gościliśmy również wolontariuszkę z Francji Mallorie.

4. Zainteresowaniem cieszyły się zajęcia z języka angielskiego prowadzone przez wolontariuszkę p. Joannę oraz prelekcje z zakresu geriatrii prowadzone pzez słuchaczy Policealnego Studium Terapii Zajęciowej w Wejherowie.