Tegoroczny Dzień Skupienia dla pracowników Caritas Archidiecezji Gdańskiej był wyjątkowy, gdyż towarzyszył nam sam św. Brat Albert pod postacią relikwii, patron Gdańskiej Caritas.

Już od godz. 9.00 w kościele parafialnym pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Różańca Świętego w Gdańsku Przymorzu prócz zgiełku związanego z rozpoczęciem uroczystości czuć było zapach świeżego pieczywa. Każdy z uczestników przyniósł ze sobą bochen chleba, nie rzadko własnoręcznie upieczony. Po co?  By po dniu zadumy, modlitwy, wziąć kawałek i podzielić się nim z … sąsiadem, bratem, synem, mężem czy żoną. Osobą, która w najbliższym otoczeniu być może czeka na Nasze przebaczenie, obecność, dobre słowo.

Dzięki młodzieżowej wspólnocie „Boża Husaria” mieliśmy okazję zobaczyć przedstawienie opowiadające o życiu św. Brata Alberta. Już wiemy, że „obraz poczeka – a biedny człowiek nie”.

Ks. dr Łukasz Białk przygotował specjalnie dla nas konferencje. Po czuwaniu, Mszy św. i uczczeniu relikwii zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Na zakończenie spotkania był pyszny bigos i znakomite ciasta. Była to uczta i dla Ducha i dla ciała.

Serdecznie dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego dnia i Wam – którzy znaleźliście czas, by spędzić go przede wszystkim z Bogiem. „Powinno się być dobrym jak chleb, powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny.” Św. Brat Albert