Przeżywając czas Wielkiego Postu, jak co roku, zebraliśmy w Kościele Świętej Anny w Wejherowie, gdzie wzięliśmy udział we wspólnej Mszy Św. odprawionej w intencji Parafialnych Zespołów Caritas, a następnie wyruszyliśmy na stacje Drogi Krzyżowej na Kalwarii Wejherowskiej.  W tym roku na spotkaniu – poza członkami PZC – była również grupa charytatywna z Pruszcza oraz młodzież z okolic Kościerzyny. W sumie zebrało się ponad 200 osób!

Wędrując po ścieżkach Kalwarii Wejherowskiej i rozważając kolejne stacje, zastanawialiśmy się nad swoim życiem i krzyżami, które nosimy na co dzień… W refleksji pomagały nam rozważania Księdza Piotra oraz pieśni przygotowane przez dzieci i młodzież z Żukowa.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania za wspólną modlitwę. Szczególne podziękowania składamy na ręce gospodarzy – Ojca Ewarysta oraz członków PZC z parafii Św. Anny za przygotowanie pysznego poczęstunku dla wszystkich pielgrzymów oraz członkom PZC z Orla za wsparcie finansowe inicjatywy.

Jednocześnie dziękujemy młodym wolontariuszom ze scholii przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie, którzy upiększyli nasz Dzień Skupienia przygotowując oprawę muzyczną – zarówno na Mszy św., jak i podczas całej Drogi Krzyżowej.