Zabawa na świerzym powietrzu, spotkanie przy grillu czy na placu – jest wiele sposobów, by świętować z sąsiadami. A warto to zrobić, bo chociaż widzimy się często, mijamy i niby wszyscy o nas wiedzą to nie mamy okazji poznać się bliżej.

W minioną sobotę, 19 maja, nasza Świetlica uczestniczyła w Dniu Sąsiada zorganizowanym w zaprzyjażnionej, sąsiadujacej z nami Szkole Podstawowej nr.40 w Gdańsku – Św. Wojciechu. Mogliśmy skorzystać z całej masy atrakcji. Na boisku szkolnym zorganizowano poszczególne punkty, na których każdy znalazł dla siebie coś ciekawego. Dziewczynki mogły skorzystać z usługi układania fryzury, pomalować sobie twarz. W krainie sportowej dominowała rywalizacja raczej chłopięca. Po wyczerpujacych ćwiczeniach można było skorzystać z kawiarenki, w której znajdowały sie przepyszne ciasta, napoje a zaraz obok dla tych bardziej głodnych przepyszny bigos. Dużym zainteresowaniem wśród młodszych dzieci cieszyła się jazda konna i spotkanie z małą kózką Malwiną.

Druga część festynu mieściła się w budynku szkolnym. Tam dla maluszków zorganizowano Klub Malucha, w którym każda mama mogła pozostawić swojego maluszka bezpiecznie i udać sie np. po poradę do kosmetyczki albo lekarza diabetologa a nawet skorzystać z masażu.

My jako Świetlica, oprócz dobrej zabawy, postanowiliśmy zaakcentować swoją obecność i również zrobić coś dla innych.

Pod hasłem „NAKRĘĆ SIĘ RAZEM Z NAMI” zbierliśmy plastikowe nakrętki na koncentrator tlenu dla małej 2 – letniej Emilki. Wujek Krystian przygowował nam plakaty i ulotki, które rozwiesiliśmy dużo wcześniej dla informacji mieszkańców po to, żeby wszyscy mogli przygotować nakrętki. Udało nam się zebrać dużą ilość ale niestety nie wystarczającą….nie poddajemy się – zbieramy nadal…