Dzień 21 listopada ustanowiono Dniem Pracownika Socjalnego. Jest to święto wszystkich pracowników służb społecznych, którzy każdego dnia obdarzają swoich podopiecznych troską i wsparciem.

                W naszym Domu Seniora przy ul. Fromborskiej, z okazji tego szczególnego święta zostało zorganizowane uroczyste spotkanie, w którym wzięli udział pracownicy wypełniający obowiązki z zakresu pomocy społecznej oraz pracy socjalnej. Wszystkich zgromadzonych serdecznie przywitał Dyrektor CAG – ks. Janusz Steć oraz Dyrektor CPC im. Jana Pawła II – Pani Anna Kostusik. Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla najbardziej zaangażowanych i wyróżniających się pracowników Centrum. Otrzymali je: Pani Renata Chomin- opiekunka, Pani Wioleta Falińska- psycholog oraz Pani Monika Bartnik- księgowa.

                Po części oficjalnej wszyscy zebrani zasiedli do niezwykle uroczyście udekorowanego stołu, na którym znalazły się gorące napoje, pyszne torty i ciasta. Wszyscy pracownicy otrzymali bransoletki wykonane przez seniorów w ramach pracowni terapii zajęciowej.

                Dzień Pracownika Socjalnego to dzień szczególny. Jest okazją do refleksji nad sensem i celem własnej pracy, nad tym, co człowiek uczynił, zmienił, ulepszył w życiu swoich podopiecznych oraz własnym. Mając na uwadze trud i zaangażowanie pracowników w codziennym wykonywaniu powierzonych obowiązków- życzymy energii do realizacji ciekawych projektów, jak najwięcej satysfakcji z codziennych kontaktów z drugim człowiekiem oraz czerpania radości z każdego dnia!