Nie wszyscy stypendyści SKRZYDEŁ mają okazję wyjechać na ferie zimowe. Dla 14 stypendystów dzisiejszy dzień był dniem pełnym atrakcji.

Zaczęliśmy od stadionu PGE Arena. Wydawało by się, że zimą nie da się za wiele zobaczyć ale nic bardziej mylnego. Dzięki gościnnej Pani Karolinie poznaliśmy większość tajemnic naszego nowego stadionu – szatnie, sałnę, loże vipów. Największe wrażenie na wszystkich zrobił jednak sam stadion – jego przestrzeń i wielkość. W tym miejscu wielkie podziękowania należą się naszemu wolontariuszowi Centrum Wolontariatu, Stasiowi, który jako zagorzały kibic Lechii Gdańsk pomógł nam zorganizować wizytę skrzydlatych na stadionie.

By po tym pierwszym etapie naszej dzisiejszej wyprawy trochę się ogrzać odwiedziliśmy Dom Hospicyjny Św. Józefa. Przy ciepłej herbacie z cytryną poruszaliśmy dość poważne tematy (gościna w tym miejscu zobowiązuje) ale wierzę, że dla wielu dziesiejszych gości była to także znakomita okazja by zobaczyć Dom na rzecz którego będą kwestować na wiosnę w ramach „Pól Nadziei”. Bardzo dziękujemy za gościnę i upominki.

Ostatecznym naszym celem była Telewizja Gdańsk. Tu naszym przewodnikiem był Pan Piotr, który skutecznie sprawdził kto nadaje się do pracy w telewizji. Odważniejsi byli chłopcy, chyba mają „większe parcie na szkło”. Wiem, że nie którzy z nich po powrocie do domu, ogladając wieczorna Panoramę, z dumą opowiadali o tym, że sami dziś stali po drugiej stronie kamery.

Dziękujemy wszystkim, którym sprawili, że ten dzień możemy napewno uznać za udany.