„Czuwaj drużyno, czuwaj zastępie, aby nie rdzewiał lilijki znak, aby w Ojczyźnie dumnej i pięknej harcerz – znaczyło druh i brat”

fr. piosenki 15 Łódzkiej Drużyny Harcerzy im. A. Małkowskiego

Tego dnia harcerze ślą życzenia do przyjaciół, odwiedzają się i spotykają na uroczystych zbiórkach. Zwyczaj ten ma przypominać o braterstwie wszystkich skautów świata, rozumianym jako wzajemna przyjaźń wszystkich ludzi. Braterstwo, służba i praca nad sobą, to podstawowe zasady skautingu. Z tej okazji Mieszkańcy Centrum Pomocowego Caritas im. Jana Pawła II, uczestnicy projektu „Kierunek: samodzielność” współfinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, spotkali się wraz z harcerzami.

Zapaliliśmy symboliczną świeczkę, imitująca płomień ogniska. Rozbrzmiewały piosenki harcerskie i pieśni patriotyczne.

Dziękujemy serdecznie za spędzony z Nami czas. Życzymy harcerzom i przyjaciołom, szlaków pełnych niezapomnianych przygód, bez zbędnych zakrętów i wątpliwości, oraz spotykania wielu wspaniałych ludzi.

Tekst oraz zdjęcia: Marlena Niesiołowska-Pisarczyk