4 lipca odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu „Dzień Mieszkańca”.  Ideą tego dnia jest integracja oraz aktywizacja naszych Mieszkańców. Chcemy uczynić je naszą tradycją. „Dzień Mieszkańca” będziemy obchodzić w każdą pierwszą środę danego miesiąca.. Każde spotkanie będzie miało inny temat przewodni.

Nasz lipcowy „Dzień Mieszkańca”  rozpoczął się już o godz. 9:30 wspólną Mszą Świętą w naszej kaplicy. Modliliśmy się w intencji Mieszkańców, Wolontariuszy oraz Pracowników Domu Seniora. Następnie udaliśmy się na świętowanie w naszym „Klubie pod Księżycem”. Już od wejścia przywitała nas muzyka z lat międzywojennych, ponieważ pierwsze spotkanie przeniosło nas do magicznych lat 20-stych i 30-stych.

Ciasto z truskawkami i lody smakowały wybornie, a spotkanie uświetnione zostało przez dwie muzykujące Wolontariuszki- Dominikę i Paulinę, które śpiewały piosenki „z epoki”. Podczas spotkania mieliśmy też okazję do przetestowania swoje wiedzy o okresie międzywojennym. Quiz wzbudził wiele emocji, a biorące w nim udział osoby otrzymały drobne upominki.

Sądząc po frekwencji oraz uśmiechach naszych Seniorów, imprezę można uznać za udaną.

Mamy nadzieję, że każde kolejne spotkanie  zgromadzi nas w jeszcze większym składzie i na zawsze już stanie się tradycją naszego Domu.