30 sierpnia w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej na Pawiej w Gdyni, odbył się konkurs pod smaczną nazwą „Dzień Łasucha”. To event kulinarny organizowany od 2000 roku na terenie województwa pomorskiego połączony z konkursami i biesiadą. Drużyna, która wygrywa daną edycję, jest organizatorem imprezy w roku następnym. W tym roku jest to Dom Pomocy Społecznej w Chojnicach. Wraz z zwycięską drużyną podróżuje ogromny drewniany nóż, na którym zapisywane są kolejne miejsca realizacji spotkań. Tegoroczny „Dzień Łasucha” odbył się pod hasłem „Kuchnie świata”. Organizatorzy przeszli samych siebie. Magia barw, zapachów, smaków, wystąpień, przyprawiały o zawrót głowy. Samo przygotowanie konkursu, obsługa, nie miały sobie równych. Słodkiemu pałaszowaniu nie było końca, ciasto czekoladowe z pomarańczami, rozpływające się w ustach tiramisu, orzeźwiająca sangria, zadowoliły najbardziej wybredne łasuchy. Mieszkańcy Centrum Pomocowego Caritas im. św. Jana Pawła II w Gdańsku zaprezentowali specjały kuchni Meksykańskiej. Przygotowaliśmy, jako przystawkę salsę i guacamole z nachosami,  daniem głównym była tortilla z papryką, salami i serem mozzarella, a na deser ciasteczka limonkowo-migdałowe. Wprawdzie nie zajęliśmy żadnego miejsca, ale samo uczestnictwo i rozkoszowanie się smakami, zadośćuczyniło folgowaniu swoim podniebieniem.