W tym roku już po raz kolejny na placu przy kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Pucku odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka zorganizowany wspólnie przez Szkolnego i Parafialnego Zespołu Caritas. Nasi najmłodsi podopieczni  z niecierpliwością czekali  na ten dzień. Dzięki wspólnym staraniom młodzieży i seniorów nie zabrakło zabawy i uśmiechu.

W sobotę 1 czerwca pogoda dopisała, na plac parafialny przybyło ok 120 dzieci! 🙂
Było dużo ciekawych zabaw i konkursów. Największą popularnością cieszył się slalom z jajkiem.

Odwiedzili nas animatorzy z Centrum EduFun, prowadzili miasteczko edukacyjne. Dzieci miały możliwość eksperymentowania i poznawania wielu ciekawych zjawisk fizycznych i chemicznych 🙂 Prawdziwie magiczną atrakcją były wielkie bańki mydlane, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem -dzieci miały możliwość zrobienia własnych, kolorowych baniek:)

Na koniec festynu odwiedzili nas policjanci z Komendy Powiatowej w Pucku. Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające. Była okazja usiąść za kierownicą radiowozu. Nie zabrakło również popisu umiejętności policyjnego czworonoga.

W trakcie całego festynu pogoda dopisywała, humory były doskonałe,  były lody, słodycze oraz upominki dla naszych najmłodszych podopiecznych.

 

Zapraszamy materiał multimedialny na stronie www.24kaszuby.pl