Jak podawaliśmy w zapowiedziach świętowania Dnia Dziecka – zamówiliśmy ładną pogodę. Pogoda dopisała. To połowa sukcesu! Drugą połową był nastrój naszych gości – dzieci i ich rodzin.

Ale zanim mogliśmy popłynąć w ten niezwykły rejs -ktoś go musiał przygotować… Dzień wcześniej wolontariusze Caritas ozdabiali i przygotowywali katamaran do niecodziennej wyprawy. 

Pomorski Dzień Dziecka rozpoczęto od modlitwy w Bazylice Mariackiej w Gdańsku. Po modlitwie złożyliśmy kwiaty na grobie śp. Macieja Płażyńskiego, wielkiego przyjaciela dzieci i wieloletniego współorganizatora rejsów z Okazji Dnia Dziecka. A potem rozpoczęła się lądowo-wodna podróż do Sopotu. Wielobarwny orszak prowadzony przez bębniarzy przeszedł ulicami gdańskiej Starówki i Długiego Pobrzeża, by dotrzeć do okolic Baszty Łabędź. Tam, przycumowany do nabrzeża czekał na nas katamaran RUBIN, który przyjął na swój pokład blisko 400 dzieci. Podczas wchodzenia na pokład każde dziecko otrzymało kartę, na której mogło zbierać punkty za uczestnictwo w konkurencjach. Podczas całego rejsu dzieci miały okazję bawić się na wielu stanowiskach. Po zebraniu punktów – otrzymywały nagrody. Rejs minął w zabawowej, radosnej atmosferze. W Sopocie – na Molo czekał na nas Prezydent Miasta –  Jacek Karnowski, który przekazał nam klucze do miasta! Teraz kolorowy korowód pomaszerował ulicami Sopotu na korty, gdzie rozpoczęła się II część obchodów tego szczególnego Dnia. Tam, głównym punktem programu był finał konkursu plastycznego dla Rodzin: Razem oszczędzamy wodę i energię.