Uroczyste obchodzenie Dnia Chorego w parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku – Osowie  już zaczyna stawać się tradycją, którą parafianie bardzo szybko zaakceptowali. Tegoroczny Dzień Chorego nie odbiegał programem od lat poprzednich.

Msza Św sprawowana specjalnie dla chorych, okolicznościowa homilia udzielenie sakramentu Namaszczenia oraz indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem były główną treścią uroczystości. Wielu chorych bardzo chętnie przybywa na to szczególne nabożeństwo dlatego, że choroba i wynikające z niej ograniczone możliwości poruszania się są bardzo poważną przeszkodą w częstszym odwiedzaniu parafialnego kościoła. W dniu chorego pomoc zarówno  ze  strony rodziny czy ze strony Parafialnego CARITAS  stwarzają możliwość pokonania tych ograniczeń.

Po uroczystościach duchowych jest zawsze czas na spotkanie się ze znajomymi i przyjaciółmi przy filiżance herbaty czy kawy oraz przy poczęstunku przygotowanym w pomieszczeniu klubowym przez panie z Parafialnego CARITAS i Rodziny Różańcowej. Dla wielu osób jest jedna z bardzo nielicznych a czasami nawet jedyna możliwość spotkanie przyjaciół czy znajomych. Jest to więc często chwila pewnych wspomnień i refleksji. Obserwując uczestników tych uroczystości  można stwierdzić, że wiele osób oczekuje takich spotkań i to być może jest najistotniejsze dla trudzących się przygotowaniem takich spotkań.