W poniedziałek, 18 listopada, w Centrali Caritas w Sopocie odbyło się drugie szkolenie dla członków zarządu i opiekunów SKC. Tym razem wzięli w nim udział wolontariusze ze szkół podstawowych i gimnazjów. W sumie w warsztatach wzięło udział 17 osób z pięciu różnych szkół (SP nr 69 i SP nr 50 z Gdańska, Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 26 z Gdańska oraz Gimnazjum nr 2 z Żukowa).  Warsztaty poprowadziła pani Ania Wyszadko. Pod jej okiem uczestniczy uczyli się planowania i organizacji pracy zespołu, co mamy nadzieję pomoże im w koordynowaniu działań SKC w ich szkołach.

Szkolenie dla członków zarządu i opiekunów SKC zostało zroganizowane w ramach realizacji projektu „Czym skorupka za młodu nasiąknie…” współfinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Gdańsku.