W dniach 07-13.02.2009r. już po raz drugi w tym roku, otwarto igrzyska olimpijskie w Warzenku. Tym razem zebrało się blisko 100 zawodników z różnych dyscyplin, pod czujnym okiem swoich trenerów.
Igrzyska rozpoczęto przekazaniem i zapaleniem znicza olimpijskiego, oraz uroczystym wciągnięciem flagi na maszt. Po tej doniosłej chwili zawodnicy wraz z trenerami złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie zaprezentowały się drużyny sportowe: Arabki, Sportowe Ślicznotki, FC Barcelona, Manchester United, Lechiarka, Zakochane Cheerleaderki, Sport Dance i Hokeiści.
W czasie olimpiady, zawodnicy sprawdzali się w różnych dyscyplinach: unihokeju, tańcu, tenisie stołowym, przeciąganiu liny, biegu w miejscu, tańcu towarzyskim, poznaniu swojego trenera. Każdy z zawodników miał przeprowadzone badanie spirometryczne. We wtorek mieliśmy spotkanie z hokeistami ze Stoczniowca, którzy przybyli do ośrodka z Panem Prezesem. Zaszczycił nas swoją obecnością: p. Sylwester Soliński, p. Wojciech Jankowski i p. Michał Smeja. Opowiadali wiele naszym zawodnikom o tej dyscyplinie i o zasadach panujących w tym klubie. W środę wyjechaliśmy do ośrodka przygotowań olimpijskich, do hali AWFiS w Gdańsku. Dla zawodników był to czas ćwiczeń i rekreacji.
Czas upłynął bardzo szybko i igrzyska dobiegły końca. Olimpijczycy ze złotymi medalami i innymi cennymi nagrodami powrócili do swoich miejscowości. Zarówno oni jak i ich trenerzy nie mogą już się doczekać następnego współzawodnictwa, które będzie miało miejsce w najbliższe wakacje.

Relacja w TVP: http://ww6.tvp.pl/7015,20090211879222.strona