24 października br. w MK Bowling zorganizowaliśmy spotkanie inauguracyjne dla kandydatów do udziału w projekcie „Druga Szansa Gdańska”. W roli konferansjera sprawdził się coach Paweł Barczykowski. W trakcie krótkiej prezentacji personel projektu przedstawił główne założenia przedsięwzięcia oraz omówił harmonogram prac. Podkreślono rolę warsztatów rozwoju osobistego, doradztwa zawodowego, szkoleń oraz stażu, ukończenie których ma się stać punktem zwrotnym w karierze zawodowej Uczestników. Bilans zysków oraz ilości energii, którą trzeba zaangażować do pozytywnej realizacji projektu przedstawił Uczestnik zakończonej edycji „Drugiej Szansy”. Czerpiąc z własnego doświadczenia p. Marcin przedstawił swoją ścieżkę rozwoju. Następnie wyemitowano krótki film relacjonujący pracę przy poprzednich edycjach „Drugiej Szansy”.

            W spotkaniu wzięli udział również goście z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdańsku, którzy są  naszym Partnerem przy realizacji projektu. Uczestniczył w nim także dyrektor Caritas ks. Janusz Steć, który dodał otuchy wszystkim kandydatom oraz przedstawił aktualną sytuację rynku pracy.

            Na zakończenie części oficjalnej był czas, aby umówić się na indywidualne spotkanie kwalifikujące do udziału w projekcie. Po krótkiej formalności można było zacząć to co najważniejsze czyli poznawać się nawzajem. Przy tej okazji najlepiej coś przekąsić oraz uprawiać grę zespołową. Na zakończenie spotkania graliśmy w kręgle, które przyniosły wiele radości i możliwość przełamania pierwszych lodów.