11 lutego o godz. 10.oo w Katedrze Oliwskiej została odprawiona Msza św. połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Okazją do wspólnej modlitwy jest przypadający tego dnia XXI Światowego Dnia Chorego.


W Mszy św. uczestniczyły osoby chore i niepełnosprawne, ich bliscy, opiekunowie, a także przedstawiciele pomorskiej administracji, samorządów, instytucji oraz środowiska medycznego.

Liczną grupę stanowili uczestnicy placówek prowadzonych przez gdańską Caritas. 


Mszy św. przewodniczył Ks. Abp Senior Tadeusz Gocłowski, który w homilii przypominał, iż każdy z nas jest wezwany do tego, by czynić podobnie do miłosiernego Samarytanina. Każdy jest wezwany do czynienie posługi wobec chorych i potrzebujących. W swej wypowiedzi Ks. Abp podkreślił także, że dzień chorego przypada jeden raz w roku, a posługa wobec chorych jest codziennością, wobec czego należy docenić wysiłek tych, którzy taką posługę pełnią.


Bardzo ważnym elementem Mszy św. było udzielenie sakramentu namaszczenia chorych. Każdy, kto uczestniczył we Mszy św., jeśli był w stanie łaski uświęcającej, mógł ten sakrament przyjąć. Wiele osób skorzystało z tej możliwości.


Na zakończenie Mszy św. Ks. Janusz Steć zaprosił wszystkich zgromadzonych do uczestnictwa w spotkaniu w Refektarzu Pocysterskim, gdzie przygotowano muzyczną niespodziankę oraz gorące napoje i ciastka. 


fot. Ks. Rafał Starkowicz, Gość Niedzielny