Zgodnie z tegorocznym programem pt. „Bezpiecznie i zdrowo” realizowanym w naszych świetlicach na terenie gminy Żukowo postanowiliśmy w świetlicy w Baninie wspólnie przypomnieć sobie, jak zadbać o swoje zdrowie.

W wyniku naszych przemyśleń powstały piękne plakaty p.t. „Jak dbam o zdrowie”, na których dzieci namalowały to co wydaje im się najważniejsze. Było przy tym wiele zabawy i śmiechu. Wspólnie podjęliśmy decyzję, że bardzo ważne jest odżywianie i   dlatego następne zajęcia przeznaczyliśmy na tę tematykę. Zrobiliśmy piramidy żywieniowe i rozmawialiśmy o tym kto co lubi jeść najbardziej:) i co jest najzdrowsze.

Nie skończyło się jednak tylko na słowach, bo przeszliśmy do zajęć kulinarnych i każdy zrobił dla swojego kolegi zdrową kanapkę, a na następnych zajęciach tortillę pełną warzyw. Wspólnie doszliśmy do wniosku, że ze zdrowych rzeczy najlepsze są owoce:).

Teraz myślimy już o zbliżających się świętach Wielkanocnych i powoli przygotowujemy dekoracje świąteczne w postaci Wielkanocnych Baranków.