Powoli dobiegają końca nasze zajęcia w świetlicy w Widlinie. Przed nami przerwa wakacyjna, ale póki co to jeszcze kila wspomnień z tego co się ostatnio u nas działo. Najważniejszym wydarzeniem były chyba obchody Dnia Matki, do których się mocno przygotowywaliśmy. Zaczęliśmy od zrobienia zaproszeń i laurek, które trafiły do naszych mam. W dzień mamy udekorowaliśmy salę pracami pt. Jak wygląda moja mama, oraz balonami i kwiatami. Wspólnie przygotowaliśmy dla mam część artystyczną. Było przedstawienie po polsku oraz wiersz po kaszubsku. P potem nastąpiło uroczyste wręczenie kwiatów, lizaków i balonów dla każdej z mam. W międzyczasie oprawę artystyczną umilały starsze dziewczyny przygotowując kawę lub herbatę. Po głośnych brawach dzieci dla swoich gości robiły słodki poczęstunek tj. szaleństwo owocowe z bitą śmietaną i ciasteczkami natomiast na sam koniec przygotowaliśmy konkursy dla odważnych mam z dziećmi:
– slalom pomiędzy wartościowymi przedmiotami obecnych z zasłoniętymi oczami  z jajkiem na łyżce ( prowadzi dziecko) oczywiście na czas:
– dzieci karmią z zasłoniętymi oczami swoje mamy serkiem danio; wygrywa najszybszy duet
– malowanie swojej podobizny mazakiem na balonie

Jak na czas wiosenny przystało rozpoczęliśmy też sezon grillowy w naszej świetlicy.  Przy pierwszym grillowaniu pogoda próbowała nas trochę odstraszyć, ale nie daliśmy za wygraną.

 

Teraz jest już super ciepło i chętnie chodzimy na spacery po okolicy Widlina - poznajemy przyrodę wiosenną oraz podziwiamy jej uroki.