Niestety ferie zimowe się już skończyły. My jednak chcielibyśmy się „pochwalić” tym co udało nam się zrobić w te ferie. W czwartek (23stycznia 2014r.) wybraliśmy się na lodowisko, aby doskonalić naszą jazdę. Niektórzy dopiero się uczyli jazdy na łyżwach. Następnie część grupy udała się na „Wyjątkowy Piątek”. Tym razem było o wyjście na pizze. Reszta grupy wróciła na posiłek do świetlicy. Czekała ich również niespodzianka. Mianowicie odwiedził nas nasz zaprzyjaźniony kleryk Wiesław i wraz z nim „kręciliśmy” watę cukrową na maszynie pożyczonej od Pani Alicji. Piątek (24 stycznia 2014r.) był dniem pełnym wrażeń. Pojechaliśmy do Gdyni do Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego na wystawę Eksperyment. Ogromna hala wypełniona stanowiskami do przeprowadzania eksperymentów, zapewniła naszym dzieciom masę zabawy i wiadomości o otaczającym nas świecie. W poniedziałek (27.01.2014)rozmawialiśmy z dziećmi na temat ich idoli. Każdy przedstawił swojego idola i opowiedział o nim. Urządziliśmy, również w poniedziałek, na naszej świetlicy konkurs „Master Chef Na Dolnej”. W konkursie wzięło udział sześć drużyn, w skład których wchodziły dzieci z zaproszonymi przez nich gośćmi. Zadaniem wszystkich drużyn było przygotowanie sałatki. Składniki były te same dla każdej z drużyn. Każda potrawa była pyszna. O zwycięstwie decydowała ocena jury, jak i uczestników. We wtorek odbyła się na świetlicy Gala Oscarów. Dzieci mogły zdobyć statuetkę Oscara w aż siedmiu kategoriach : Pomocnik Kucharza, Iskierka, Stały Bywalec, Ulubieniec Publiczności, Pomocnik Naukowy, Pomocnik Publiczności, Mistrz Grzeczności. W 5 kategoriach nagrody przyznawali wychowawcy, zaś w dwóch dzieci wybierały zwycięzców. Publiczność (dzieci) doceniła najbardziej Natalię przyznając jej aż dwie statuetki – Pomocnik Publiczności i Ulubieniec Publiczności. Za rok kolejna gala.