Kolejny tydzień (4-8.11) minął głównie na szyciu flagi i lekcjach historii. Tematyka zajęć była związania z Narodowym Świętem Niepodległości. Flagę postanowiliśmy uszyć z materiałów, które znaleźliśmy na świetlicy oraz które przyniosły nam dzieci. Na początku w ruch poszły igły i nici. Dzieło dokończyła pani Basia z klubu starszej młodzieży, która użyczyła nam swojego talentu i maszyny do szycia. Lekcje historii obejmowały okres od rozbiorów polski do odzyskania niepodległości. Cała historia była opowiadana przez pana Piotra oraz pokazywana na wielkich mapach. Do pomocy zostały również wykorzystane żołnierzyki i strzałki. Bitwy toczone na mapach dla niektórych dzieci były równie ekscytujące co mecz piłki nożnej.