Akcja Champion w słoiku będzie realizowana w dniach 3-7 listopada w warsztatach Terapii Zajęciowej Caritas.

Pomysł narodził się na drodze poszukiwania sposobów wykorzystania jabłek przekazywanych w ramach nadwyżek powstałych w efekcie rosyjskiego embarga.

Chcąc pomóc osobom bezdomnym, które nie mają możliwości przechowywania przez dłuższy czas produktów żywnościowych postanowiliśmy poprosić osoby niepełnosprawne – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej – o pomoc. Uczestnicy warsztatów na co dzień rozwijają swe umiejętności społeczno-zawodowe m.in. w Kuchniach dydaktycznych. Często ich rehabilitacja zawodowa osiąga taki poziom, że są świetnymi kandydatami do zatrudnienia w różnych placówkach gastronomicznych. Tym razem – doskonaląc się w sztuce kulinarnej – będą przetwarzać jabłka: na przeciery, musy, dżemy, będą je suszyć. Wszystkie zaś wiktuały następnie trafią do osób bezdomnych.

 

Prosimy o wsparcie akcji poprzez przekazywanie czystych słoików – dużych słoików – min. 1 litr (nie mniejsze!).

 

Słoiki można składać w każdym WTZ Caritas (Rumia, ul. Ks. Gierosa 8a; Gdynia, ul. Jęczmienna 8; Łapino Dolne, ul. Sienkiewicz 50; Krzywe Koło 36), w Centrum Wolontariatu (Gdańsk Wrzeszcz, ul. Jesionowa 6) oraz w Centrali Diecezjalnej (Sopot, Al. Niepodległości 778).

 

Fot. http://slaskie.all.biz/opakowania-szklane-sloiki-ze-szkla-kosmetyczne-na-g223014#.VEdpEvnCvX0;

http://kuchnialidla.pl/product/jak-przygotowac-sloiki-do-przetworow