Zakup maseczek dla Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie oraz dla Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych w Gdańsku i w Gdyni. W związku z dużym zagrożeniem epidemiologicznym spowodowanym chorobą Covid-19 (koronawirus) obecnie dużym wyzwaniem jest zabezpieczenie personelu medycznego (lekarze, pielęgniarki, opiekunowie) pracującego z osobami chorymi.

Koronawirus zmusza do wprowadzenia dodatkowych środków ochronnych dla personelu. Musimy dokonać zakupu dodatkowych środków ochronnych na kwotę 16200 zł.

W bardzo trudnej sytuacji jest personel medyczny Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Sopocie oraz  Zakładów Opiekuńczo – Leczniczych w Gdańsku i w Gdyni, gdzie najbardziej potrzebują maseczek chirurgicznych. Pod całodobową opieką znajduje się ponad 110 osób ciężko chorych.

Brak wystarczającej liczby maseczek ochronnych może być przyczyną zarażenia pacjentów i personelu medycznego koronawirusem.

Dzienne zużycie maseczek chirurgicznych dla zapewnienia bezpieczeństwa przed koronawirusem dla pacjentów i  personelu medycznego wynosi ponad 100 sztuk.

Nasz personel i pacjenci potrzebują WASZEJ pomocy – pomocy darczyńców i osób dobrej woli.

Pomóż NAM pomagać i proszę WPŁAĆ środki na zakup maseczek chirurgicznych.

Skopiuj link ( https://www.caritas.gda.pl/zbiorka/?id_zbiorki=58 ) i udostępnij przez Facebook.com, Twitter.com