Centrum Pomocowe Caritas im. Jana Pawła II to ogrom wsparcia dla osób starszych oraz chorych.

Na co dzień realizujemy wielkie dobro, jakim jest niesienie opieki, rehabilitacji, a nade wszystko uśmiechu i towarzyszenia osobom potrzebujących.

Mieszka u nas 120 osób starszych oraz wymagających całodobowej opieki, gościmy ich osoby bliskie, zatrudniamy 90 osobowy zespół, codziennie na rehabilitację przychodzi do nas kolejne 50 osób. Budynek mamy duży, aby wszyscy odnaleźli wygodne miejsce dla siebie, jednak posiadanie tylko jednej windy jest dla nas dużym utrudnieniem. Aktualnie jesteśmy po wymianie dźwigu w starej windzie, a teraz konieczna jest budowa drugiego szybu. To nie fanaberia, a realna i podstawowa potrzeba.

Na każdym piętrze, przy windzie mamy ławeczki, dla oczekujących. Faktycznie zrobiło się z tego miejsce spotkań, ale proszę sobie wyobrazić czas posiłków, czas wspólnych zabaw, zajęć, a do tego wszystkiego jeszcze pracownicy medyczni, transport chorych i wszystko przy pomocy jednej windy.

Bardzo prosimy o wsparcie przy tak ważnej dla nas inicjatywie. Serdecznie dziękujemy za  każdą złotówkę, która przybliża nas do realizacji tego niby przyziemnego marzenia, które jednak jest w stanie nas oderwać i unieść aż na 3 piętro naszego Domu.