W uroczystość Bożego Ciała Gdańska Szkoła Nowej Ewangelizacji  już po raz 15-sty, a wczoraj po raz pierwszy razem z gdańską Caritas zorganizowała ewangelizację uliczną pn. „Katolicy na Ulicy”.

Wczoraj od godziny 17-tej do samego wieczora w samym sercu starego Gdańska trwało radosne świętowanie, piękna  muzyka, energetyczny taniec i płynące z naszych serc uwielbienie Boga!

Na scenie przy Zielonej Bramie wystąpili zaproszeni goście: Słowo Boże głosił znany kaznodzieja, dominikanin o. Adam Szustak, w tańcu i zabawie poprowadził wszystkich zebranych wodzirej Szczepan Babiuch, a o piękną muzykę zadbało ok. 70 muzyków (chór i orkiestra). Słowo do zebranych również wygłośił ks. Janusz Steć  Dyrektor naszej Caritas.

Był śpiew, taniec, modlitwa, świadectwa, pantomimy.

NO i pyszne gofry i wata cukrowa. Dzięki naszych kochanym Siostrom i  wolontariuszom mogliśmy dzielić się tymi dobrodziejstwami. Nasi wolontariusze mieli „pełne ręce roboty” – kolejka do czerwonego namiotu nie kończyła się. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić tyle radości uczestnikom festynu.

 

Filmiki z przebiegu: http://www.maryja.tv/katolicynaulicy