Zimowy rejs na Hel, ogromny akt odwagi, determinacji i przełamanie lęków- tak nowy rok rozpoczęła ekipa z Sopockiej Drugiej Szansy- trening społeczno-zawodowy. Projekt realizowany jest przez Caritas Gdańską już siódmy rok z rzędu. Wypłynięcie nastąpiło w dniu 8 stycznia br. przy pogodzie arktycznej jak na warunki na morzu Bałtyckim. Po prawie miesięcznych przygotowaniach- za trzecim już podejściem, udało się nam zdobyć Hel! Wszystko to sopockim jachtem szkoleniowym S/Y Alf pod dowództwem kapitana Wojciecha Chmieleckiego, pełnomocnika prezydenta Miasta Sopotu ds. Żeglarstwa, oraz I oficera – sternika jachtowego  Marcina Bednarza, koordynatora projektu. Pomimo wzmagającego się wiatru i trochę dokuczliwego chłodu, dotarliśmy na żaglach do miejsca, gdzie na mapie zaczyna się Polska. W doskonałych nastrojach i świetnej formie, pomimo wielu napotkanych trudności, wiatrów  znikąd, szkwałów i lodowatych fal rozbijających się o rufę i burty. Nastąpiła niesamowita integracja i współpraca w nowej drużynie z Sopockich Błoni, z takim zapałem i odwagą rozpoczynamy kolejną już edycję projektu.