Dnia 28 listopada 2013 r. w Naszym Domu, odbyła się tradycyjna zabawa andrzejkowa. Tegoroczne spotkanie było wpisane w realizację zadania z zakresu pomocy społecznej pt. „Zajęcia edukacyjno-informacyjne dla osób starszych, w tym mieszkańców DPS, na temat szkodliwych skutków spożywania alkoholu”. Zadanie to jest realizowane na terenie naszego Centrum w okresie od 15 listopada 2013r. do 31 grudnia 2013r. ze środków Gminy Miasta Gdańsk.

Zasadniczym celem tegorocznej zabawy andrzejkowej było zaproponowanie mieszkańcom naszego Centrum alternatywnej do sięgania po alkohol formy spędzania czasu wolnego tj. spotkania przy muzyce, z ciekawymi wróżbami i konkursami, smacznym poczęstunkiem, bez alkoholu. Wspólna zabawa, w doborowym towarzystwie, zorganizowana w interesujący i urozmaicony sposób stanowi doskonały „zamiennik” dla spotkań towarzyskich „zakrapianych” alkoholem. Podczas tegorocznej zabawy andrzejkowej udało się to udowodnić, angażując wszystkich uczestników do pełnej energii, śmiechu i obfitującej w liczne atrakcje uroczystości.

Wśród muzyki, pysznego jedzenia, pięknych dekoracji, czas minął wszystkim niepostrzeżenie. Były wróżby i konkursy – lanie wosku, wróżba z filiżanką, karteczki z imionami.  Gościnnie wystąpił zespół instrumentalno-wokalny AXEL z Gdyni, pana Adama Zielińskiego. Dużą pomocą służyli nam Wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Łostowic, pod opieką Pani Teresy Michalskiej. Swoją obecnością zaszczycili nas goście z Domu Dziennego Pobytu Caritas w Rumi. Oczywiście jak to w andrzejkowy wieczór bywa – trochę z przymrużeniem oka, trochę serio – uchylaliśmy rąbka tajemnicy spowijającej przyszłość.

Była to ostatnia okazja do tak hucznych zabaw przed zbliżającym się adwentem.