Jak co roku, tradycyjnie w naszym Centrum obchodzone były Andrzejki. Impreza odbyła się w jadalni, która na ten wieczór zamieniła się krainę wróżb i przepowiedni. Biesiadowanie rozpoczęło się tuż po obiedzie. Wtedy to zabrzmiały pierwsze skoczne melodie, zachęcające mieszkańców do tańca.
Po kilku chwilach zabawy na parkiecie, kiedy ucichła muzyka a za oknami zaczęło robić się ciemno, zgaszono światła i zapalono tuziny poustawianych na stołach świec, aby przywołać nastrój tajemnicy i magii wieczoru andrzejkowego. Przyszedł czas na tradycyjne, polskie przepowiednie. Zaproszony do nas gość, pani Ada ubrana w piękną suknię, z różdżką w dłoni, niczym prawdziwa wróżka, przepowiadała mieszkańcom chętnym poznać swoją przyszłość, co czeka ich dobrego w nadchodzącym roku. Nie obyło się bez lania wosku, wróżb ze szpilek i magicznych spodeczków.
W czasie imprezy nie zabrakło też muzyki na żywo, dzięki uprzejmości jednego
z mieszkańców, który pięknie zaśpiewał i zagrał na akordeonie kilka znanych wszystkim piosenek. W przerwie między występami podano przepyszne ciasto i kawę, które dodatkowo osłodziły ten przemiły dzień.
Mieszkańcy bardzo chętnie wzięli udział w zabawie a uśmiechy i miłe słowa po imprezie świadczą, że był to dzień nad wyraz udany.