Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej Nr 16 w Gdyni pierwszą swoją akcję w bieżącym roku szkolnym przeprowadziło w dniach 2 i 3 września 2011 r. Była piękna, jeszcze letnia pogoda, a nasi wolontariusze z uśmiechem zachęcali wszystkich robiących zakupy w tych dniach w Tesco w Gdyni, aby wspierali akcję „Szkolne Ołówki Caritas” i kupowali dla dzieci pomoce szkolne. Akcja
udała się!!! Zebraliśmy dwa kosze różnorodnych pomocy dla potrzebujących naszych kolegów. Wszystkim ludziom o wielkim sercu za tę pomoc dziękujemy gorąco:-)

W dniu 7 listopada 2011 roku Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej Nr 16 w Gdyni posadziło cebulki żonkili na terenie ogródka przyszkolnego, aby na wiosnę z własnymi żonkilami uczestniczyć w kampanii na rzecz Domu Hospicyjnego św. Józefa Caritas Archidiecezji Gdańskiej  i Stowarzyszenia Hospicjum św. Faustyny w Sopocie.

Szkolne Koło Caritas przy Szkole Podstawowej Nr 16 w Gdyni w dniach 21-22 i 28-29 października 2011 roku uczestniczyło w Akcji „Znicz”. W Centrum Handlowym Real „Wzgórze” w Gdyni sprzedawaliśmy znicze, a za otrzymane pieniądze będziemy opłacać jednej z naszych koleżanek obiady do końca roku szkolnego. Także z tych pieniędzy wspierać będziemy cyklicznie Fundację „Dziewczynka z Zapałkami”, która aktualnie znajduje się w trudnej sytuacji finansowej. Chcemy też część zebranych pieniędzy przeznaczyć na budujące się hospicjum dla dzieci w Gdyni, dlatego też systematycznie zasilać będziemy drobnymi kwotami Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni. Nasze Szkolne Koło Caritas reprezentują dzieci, najmłodsze spośród SKC i dlatego dzielimy się pieniędzmi z innymi dzieci, które na pewno BARDZO potrzebują tej pomocy!!! Zawsze też dziękujemy WSZYSTKIM tym, którzy wspierają nas i mają zaufanie do nas, że pieniądze trafią dla tych, którzy ich naprawdę potrzebują!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Beata Habdas, opiekun SKC prz SP nr 16 w Gdyni