350 szalików gdańska Caritas chciała pozyskać. Ideą akcji wymyślonej w Centrum Wolontariatu Caritas było obdarowanie każdego gościa sopockiej caritasowej wigilii dla ubogich, samotnych i bezdomnych szalikiem przez kogoś zrobionym. Bo zrobiony szalik to szalik, nad którymś ktoś spędził godziny po to, by swą pracę, wrażliwość i dobro przekazać osobie w trudnej sytuacji. No i ludzie zaczęli szaliki robić… młodzi i starsi, kobiety i… mężczyźni! Dziergali (chyba dniami i nocami) bo szalików przyszło… ponad 1500!!! Tego się nie spodziewaliśmy. Codziennie Pan listonosz przynosił wciąż nowe szaliki – z całej Polski!, Parafialne Zespoły Caritas i inne grupy samodzielnie dowoziły do Centrum. Tak więc w te święta ponad 1500 osób samotnych, chorych, bezdomnych otrzyma szaliki:

– podczas wigilii w Caritas – 24 grudnia, godz. 9.00 (Sopot. Al. Niepodległości 778)

– podczas innych wigilii dla ubogich: w Gdańsku (OO. Dominikanie), w Wejherowie (Franciszkanie), Gdynia (Franciszkanie, wigilia parafialna), Puck (par. pw. Św. Apostołów – Piotra i Pawła).

Wełniane sploty połączą w ten szczególny czas twórców i obdarowanych. Szale otulą szyje osób ubogich, ale i ich samych – ciepłem płynącym z serc wrażliwych osób.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w „drucianą” akcję  świątecznej życzliwości!

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

http://www.youtube.com/watch?v=B_HfZg9jjmE&list=UUzQZbOb86WvhOPoR7jgAfsA&index=114