Dnia 24.09.2012 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim odbyło się spotkanie upowszechniające. Celem spotkania była prezentacja wypracowanego przez Caritas Archidiecezji Gdańskiej Modelu pn. „Szkoła Drugiej Szansy”. W spotkaniu uczestniczyli : p. Cezary Bieniasz – Krzywiec (Starosta Powiatu Gdańskiego); przedstawiciele regionalnych ośrodków pomocy społecznej: p. Mirosława Dombrowska (Suchy Dąb), p. Żaneta Arendt  i p. Grażyna Arendt – Kunowska (Kolbudy), p. Beata Kaczmarek – Golińska (Trąbki Wielkie), p. Anna Pawelec (Cedry Wielkie); przedstawiciele Warsztatów Terapii Zajęciowej: p. Barbara Kajzer (Pruszcz Gdański), p. Agnieszka Cieszyńska, p. Elżbieta Rendzio (Suchy Dąb), p. Aldona Mionskowska (Łapino); p. Magdalena Kołodziejczak (Urząd Gminy, Pruszcz Gdański); p. Leszek Pierzynowski (Fundacja „Żyć Godnie”). Ze strony Caritas w spotkaniu uczestniczyli: ks. Janusz Steć – Dyrektor Caritas Archidiecezji Gdańskiej, p. Jolanta Kruk – koordynator projektu „Druga Szansa” oraz p. Dorota Skrzypkowska – pracownik biura projektu.

Spotkanie rozpoczął ks. Janusz Steć, który podziękował gościom za przybycie oraz przedstawił ideę Modelu pn. „Szkoła Drugiej Szansy”. Następnie pani Jolanta Kruk zaprezentowała szczegóły dotyczące możliwości wdrożenia Modelu przez różne podmioty. Kolejnym punktem spotkania była  rozmowa na temat rozwiązań dotyczących wdrażania tego innowacyjnego narzędzia pracy z młodymi osobami.