22 października Centrum Pomocowe Caritas im. św. Jana Pawła II, obchodziło swoje 20 lecie istnienia.

Nie zabrakło wzruszeń, podziękowań i znakomitych gości. Uroczystości rozpoczęliśmy od Mszy św. w kaplicy. Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. Maciej Kwiecień.

Następnie przeszliśmy do jadalni na dalsze uroczystości m.in. wspaniały występ  zespołu 5/6 z Akademii Muzycznej w Gdańsku, oraz poczęstunek.

Przez te 20 lat Nasz Dom stał się sercem nie tylko dla osób starszych i samotnych, ale również dla ich rodzin, wolontariuszy, pracowników, którzy każdego dnia dają opiekę i wsparcie, stając się tym samym rodziną. Bo każda rodzina tworzy dom. Początki tej rodziny sięgają 1999 roku. Tu Mieszkańcy mogą rozwijać swoje pasje, tworzyć, przyjaźnić się.

Dla Nas pracowników to ogromna odpowiedzialność i często wielkie zadania, które są miarą naszego człowieczeństwa. Po wielu latach pracy, doceniam ją bardzo. Tu ja , jak i wielu z Nas uczy się miłości, pokory, doceniania. Bez tego ta praca nie ma znaczenia, a i dom staje się pustym, bez wyrazu. Są rzeczy bezcenne i warto je zachować.

Z całego serca dziękujemy Wszystkim za poświęcony czas, dobrą energię, za uśmiech, ciepłe słowa i gesty, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

Tekst: Marlena Niesiołowska-Pisarczyk

Zdjęcia:  Paweł Raro