5 czerwca w naszym Centrum odchodziliśmy jak co roku uroczystość poświęcenia placówki przez naszego patrona św. Jana Pawła II (1999 r.)

 

Skromne urodziny rozpoczęliśmy Mszą świętą celebrowaną przez ks. Tomasza Kosewskiego, zastępcę dyr. Caritas Archidiecezji Gdańskiej, dyrektora Domu Hospicyjnego im. św. Józefa w Gdańsku. W nabożeństwie wzięli udział mieszkańcy, pracownicy, wolontariusze oraz wszyscy zaproszeni goście i przyjaciele. Oprawę muzyczną zawdzięczamy rodzinie Państwa Michalskich, za co serdecznie dziękujemy. Mogliśmy wspólnie zaśpiewać tak ukochane przez naszego papieża, św. Jana Pawła II, pieśni oazowe jak np. „Barkę”, przy akompaniamencie gitary i klawiszy.

 

W następnej części obchodów udaliśmy się do odświętnie przygotowanej jadali Centrum. Uczestników uroczystości przywitała Dyrektor Centrum – Anna Kostusik, składając ciepłe i serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności na kolejne lata działalności placówki dla wszystkich mieszkańców, pracowników i przyjaciół naszego Domu. Szczególne podziękowania złożyła wolontariuszom, którzy od wielu lat pomagają mieszkańcom i służą pomocą. Upominki otrzymali obecni podczas uroczystości wolontariusze- Aneta Węsierska, Hildegarda Onoszko i Adam Kapusta.

 

Ks. Tomasz Kosewski również złożył moc najserdeczniejszych życzeń mieszkańcom i pracownikom, wręczając skrzynkę rozmaitych ziół i kwiatów.

 

Kolejnym punktem programu była niespodzianka przygotowana przez Mariolę Rybak – sekretarkę Centrum. Mogliśmy zapoznać się z całym wachlarzem licznych imprez, wyjazdów i ogromem wspomnień, oglądając prezentację multimedialną z ostatniego roku działalności naszego Domu.

 

Następnie rozpoczęła się część artystyczna. Podróż muzyczną do lat młodości naszych seniorów zapewnił zespół złożony z trzech muzyków: Józef Masternak (gitara), Wojciech Wiśniewski (akordeon) i wspaniały wokal – Maria Wit-Godwod. Popularne piosenki zaprezentowane przez bardzo charyzmatyczny zespół z „Domu Zarazy”, w Gdańsku-Oliwie, Stowarzyszenia Stara Oliwa, zachęcił naszych seniorów do wspólnego śpiewania. Dziękujemy serdecznie za wspaniały koncert, licząc na dalszą współpracę.

 

Podczas odświętnego obiadu mogliśmy liczyć na pomoc młodych wolontariuszy z SKC Łostowice. Po posiłku spotkała nas słodka niespodzianka. Pyszny tort wywołał uśmiech na każdej twarzy.

 

Uroczystość upłynęła w rodzinnej i miłej atmosferze, jest to okazja do wspomnień i wspólnej zabawy. Do zobaczenia za rok…albo szybciej na kolejnej, zaplanowanej już za kilkanaście dni zabawie.